قوانین و مقررات

news

 

 1. این قوانین و مقررات متعلق به وپرکس کارت می باشد و کليه حقوق انتشار آن محفوظ است و علاوه بر مفاد زير وپرکس کارت به عنوان يک سايت ايراني از قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران تبعيت مي نمايد..
 2. کارت های ارائه شده در وپرکس کارت براي اشخاص بالاي 18 سال مي باشد و با عضويت در اين سايت شما بالاي 18 سال بودن خود را تایید می کنید.
 3. وپرکس کارت حق خود می داند هر زمان که نیاز بود از کاربر مدارک شناسایی لازم ( کارت ملی ، شناسنامه ، تلفن ثابت، قبض تلفن ، آدرس و … ) را جهت احراز هویت مطالبه نماید و در صورت عدم همکاری از طرف کاربر مبلغ واریزی را بلوکه کرده و دسترسی کاربر را مسدود نماید.
 4. وپرکس کارت مي تواند هر قسمتي از اين قوانین و مقررات را در هر موقع تغيير دهد. متن قوانین هميشه برروي سايت قابل مشاهده است.
 5. استفاده از کارتها و پذيرش آنها توسط وب سايتهای مختلف تابع قوانين اقتصادی، سياسی و ... کشور مربوطه و موسسات و سایت های مالی و اعتباری واسطه می باشد. در نتيجه در هنگام استفاده از کارتها بايد به محدوديتها و خطرات ناشی از هر نقل و انتقال دقت کافی داشت که ممکن است حتی در شرايطی به بلوکه کردن وجوه، عدم عمل به تعهدات و ... از طريق فروشندگان بدلايل مختلف منجر گردد، دارنده کارت بايد شخصاً به مطالعه در اين زمينه پرداخته و در صورت بروز مشکلاتی از اين قبيل، وپرکس کارت هيچگونه مسئوليتی در قبال اين عدم انجام تعهدات نداشته و قادر به جلوگيری از هيچ يک از فرايندهای پرداخت نمی باشد. وب سایت ها در قبول و یا رد کارتهای صادرشده مختار بوده و هیچگونه مسئولیتی در ارتباط با عدم پذیرفته شدن کارتها متوجه وپرکس کارت نخواهد بود.
 6. دارنده و استفاده کننده کارت خود را ملزم به رعایت شئونات اسلامی و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین الملل دانسته و در صورت تخلف و پیگرد قانونی در اثر سوء استفاده، کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از آن را شخصاً برعهده می گیرد.
 7. دارنده کارت شخصاً موظف به حفظ کارت و اطلاعات مربوط می باشد و هر گونه ادعا مبنی برفقدان آن و یا سوء استفاده از طریق غیر، پذیرفته نیست.
 8. ارائه تصویر پاسپورت برای تایید هویت مشتریان وپرکس  کارت الزامی می باشد.
 9. وپرکس کارت متعهد می شود در قبال دریافت هزینه مشخص که در وب سایت اعلام می شود ،کارت مورد نظر مشتری را صادر کند.
 10. وپرکس کارت اطلاعات مشتری را نمی فروشد، اجاره نمی دهد، و در اختیار شخص ثالثی قرار نمی دهد و آن را در حکم امانت نزد خود نگه می دارد.
 11. مشکلات فروشنده های خارجی با خریداران ایرانی جزء مشکلات کارت حساب نمی شود.
 12. وپرکس کارت حق دارد نسبت به صلاحدید خود به کاربر یا کاربرانی سرویس دهی نکند و وجه آنان را طبق مسئولیت پس از کسر هزینه های مربوطه پس از 5 الی 15 روز به حساب مشتری عودت دهد.
 13. در صورت مشاهده فعالیت های مشکوک از قبیل پولشویی، ارسال یا دریافت پول از رژیم صهیونیستی حساب شما بدون اخطار بسته خواهد شد و بلافاصله اطلاعات شما به مراجع قضایی عودت داده می شود. .
 14. مشتری متعهد می شود تمامی هزینه های دریافت کارت را طبق توافق از قبل تعیین شده را به حساب های اعلام شده از طرف وپرکس کارت واریز نماید.
 15. در صورتی که بانک بنا به صلاحدید خود کارت شما را از کارت های درجه بالاتر به درجه پایین تر تبدیل کند وپرکس کارت تعهدی نداشته و هزینه مازاد را به شما برمیگرداند.
 16. بانک مختار است طبق قوانین خود بانک حساب کاربر را مسدود کند، در این صورت هیچ مسئولیتی متوجه وپرکس کارت نخواهد بود.
 17. در صورت هر گونه تغییراتی در سیستم بانکی هیچ مسئولیتی متوجه وپرکس کارت نخواهد بود.
 18. در صورت هرگونه اختلاف، موضوع از طریق داوری حل و فصل خواهد شد. بدین نحو که هریک از طرفین نسبت به معرفی یک نفر داور و شخص ثالثی به عنوان مرضی الطرفین اقدام خواهد نمود. رای داوران برای طرفین قطعی و لازم الاجرا و از هر حیث قطعی است.
 19. واگذار کننده کارت، بجز مسئولیت ارائه کارت در زمان مقرر هیچ مسئولیت دیگری کلا یا جزئا بر عهده نخواهد داشت.
 20. موجودی کارت در زمان تحویل، طی هماهنگی قبلی تنظیم می شود.
 21. دارنده کارت متعهد می شود کارت خود را در سایت های شرط بندی، غیر اخلاقی، قمار و ... استفاده نکند، در صورت استفاده از کارت در این سایتها همه تبعات آن به عهده دارنده کارت بوده و بانک و واگذار کننده کارت هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهند داشت .
 22. هزینه های ناشی از مفقود شدن، مخدوش شدن یا قرارگرفتن در معرض میدان مغناطیسی قوی (مثل موبایل) که مورد غیر فعال شدن کارت و صدور کارت جدید می باشد، کاملا بر عهده دارنده کارت می باشد .
 23. واگذار کننده کارت هیچ مسئولیتی در قبال مسائل ناشی از تحریم اقتصادی ایران، آینده مالی بانک صادر کننده، بروز هر گونه حوادث غیر مترقبه و خارج از کنترل در عرصه بین المللی و ماهیت کارت ندارد .
 24. بانک و واگذار کننده کارت در هیچ شرایطی مسئولیت خرید های انجام شده در قبال درخواست مشتری را به عهده نخواهد گرفت و انجام تحقیقات، اطمینان از صحت عملکرد فروشنده، کیفیت و کمیت کالا یا خدمات خریداری شده و شرایط استفاده از آنها و یا تطابق سفارش ها با قوانین بین المللی و قوانین جمهوری اسلامی ایران به طور مستقیم و منحصرا به عهده دارنده کارت بوده و بانک صادر کننده و واگذار کننده کارت قادر به بررسی هیچ یک از موارد فوق نخواهد بود.
 25. در صورتی که در بخش ثبت نام وپرکس کارت شخصی نام شرکت خود را بیان کند وپرکس کارت می تواند نام شرکت را در بخش مشتریان ما نشان دهد.
 26. دارنده کارت مسئول کلیه تراکنش های مالی انجام شده توسط کارت بوده و ضمن تعهد در قبال حفظ کارت و اطلاعات مربوطه در صورت هرگونه سوءاستفاده از کارت یا موجودی آن شخصا در کلیه مراجع قانونی پاسخگو خواهد بود.
 27. از آنجایی که کارت ها دارای تاریخ انقضاء هستند، لذا چنانچه متقاضی تمایل به تمدید آن داشته باشد باید حداقل یک ماه قبل از تاریخ انقضاء واگذار کننده را از طریق ارسال ایمیل به سایت  از درخواست خود مطلع کند در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه واگذار کننده نخواهد بود.
 28. بانک صادر کننده و واگذار کننده کارت می توانند در هر زمان مفاد این تفاهم نامه را بدون اعلام قبلی تغییر داده و مفادی را به آن کم یا اضافه کنند. مسئولیت اطلاع از این تغییرات و مفاد جدید تفاهم نامه بر عهده متقاضی است. بدیهی است تقاضای مجدد در استمرار خدمات به منزله پذیرفتن آخرین موارد مندرج است. متقاضیان میتوانند از طریق تماس با واگذار کننده از این موارد آگاهی یابند، در هر صورت مفاد تفاهم نامه مورد توافق طرفین لازم الاتباع و مستند هستند .
 29. در صورتی که خریدی برگشت بخورد، وپرکس کارت کارمزد خرید خود را کم خواهد کرد و نرخ دلاری که به شما میدهد را مبنای نرخ "خرید دلار" روز قرار می دهد، توجه کنید نرخ خرید دلار با نرخ خرید اینترنتی فرقی حدود 5درصد دارد.
 30. در صورتی که خریدی برگشت بخورد 24 الی 72 ساعت زمان نیاز است تا مبلغ به حساب ایران شما واریز شود .
 31. وپرکس کارت دخالت و دخل و تصرفی در ارسال پرداخت ها ندارد، لذا چنانچه شما پرداختی را انجام دادید اما سایت کالای شما را نفرستاد مسئولیت طبیعتا با سایت فروشنده است.
 32. پرداخت هایی که فقط درگاه پی پال دارند و در آن آدرس مشتری ایران می باشد قابل پرداخت نمی باشند.
 33. درمواردی که مشتری خرید محصول را به وپرکس واگذار می کند در صورتی که سفارشی بصورت ناقص ثبت شود و یا مشکلی در انجام آن سفارش باشد موضوع از طریق ایمیل/تلفن به کاربر اطلاع داده می شود و کاربر موظف است طی بازه ۴۸ ساعت موضوع را رسیدگی کرده و پاسخ دهد. در صورتی که طی این بازه زمانی پاسخی از طرف کاربر دریافت نگردد سفارش بطور یک طرفه از جانب سایت کنسل شده و مشمول ۵٫۰۰۰ تومان جریمه می گردد.
 34. در صورتیکه پس از انجام پرداخت به هر دلیلی آن پرداخت برگشت زده شود و یا مشکل از سمت مقصد باشد ، مبلغ بازگشتی پس از کسر ۷ درصد کارمزد و سایر هزینه های احتمالی پس از گذشت یک هفته به مشتری عودت داده می شود. در این حالت کاربر میتواند معادل دلاری خود را تقاضا کند و یا بصورت ریالی درخواست برگشت دهد که در این حالت دلار به نرخ خرید سایت با کاربر محاسبه می شود. همچنین برای سفارشات کمتر از ۵۰ دلار حداقل مبلغ ۵٫۰۰۰ تومان جریمه تعلق خواهد گرفت.
 35. انجام درخواستهای پرداختی که از طریق سایت ارسال می شوند، حداقل از یک ساعت تا حداکثر ۴۸ ساعت (با توجه به نوع پرداخت و سرویس مربوطه وعدم برخورد با روزهای تعطیل ) به طول خواهد انجامید.
 36. مشتری موظف می باشد تا قبل از خرید ، هرگونه توقعی که از سرویس دارد را با پشتیبانی هماهنگ نماید و از وجود یا عدم وجود آن مطمئن شود. به همین دلیل پس از ارسال سفارش ، تمام مسئولیتها به عهده مشتری خواهد بود و ما هیچ عذری را نخواهیم پذیرفت.
 37. ارسال دلار به حساب پی پال منوط به معتبر بودن و وریفای بودن حساب مقصد می باشد و مشتری وظیفه دارد قبل از ارسال فرم از این مورد اطمینان حاصل کند ، در غیر این صورت مسئولیت عواقب آن به عهده مشتری میباشد و در صورت برگشت پول یا سایر مشکلات احتمالی مشتری هیچ حقی برای باز پس گیری وجه خود ندارد.
 38. مشتری وظیفه دارد قبل از ثبت سفارش از صحت اعتبار شرکت و یا شخصی که میخواهد برای او دلار ارسال کند مطمئن شود ، در غیر اینصورت مسئولیت عواقب آن بعهده مشتری میباشد و هیچ حقی برای بازپس گیری وجه خود ندارد، و وپرکس کارت هیچ مسولیتی در این زمینه نخواهد داشت.
 39. پس ثبت سفارش ، کاربر تا حداکثر ۵ دقیقه مهلت دارد تا ما را در جریان انصراف خود قرار دهد. و پس از گذشت این زمان در صورت انجام سفارش، کاربر حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می کند .
 40. هنگامی که کاربر سفارشی را در سایت وپرکس کارت ثبت می کند بیانگر این است که وی تمام قوانین و مقررات را مطالعه کرده و پذیرفته است. کاربر مسئول اجرای تمام تعهدات این قرارداد و همچنین رعایت تمام قوانین و مقررات وضع شده می باشد.
 41. وپرکس کارت از بانک رویال ترکیه صادر می شود.
 42. در صورت مفقود شدن کارت به ازای هر کارت مبلغ ۱۹ دلار برای صدور مجدد دریافت می شود.
 43. برای برداشت از ATM های کشورهای مختلف بر اساس نوع بانک، میزان برداشت متفاوت بوده و این سقف برداشت از طرف بانک صادر کننده کارت اعمال نمی شود و بستگی به بانک مقصد و ATM مورد استفاده شما دارد.
 44. به ازای هر پاسپورت می توان تا ۴ کارت دریافت کرد.
 45. در صورتی که عملیات نا موفق در خرید اتفاق بیافتد،مراتب باید از طریق بانک مقصد و یا پایانه فروش پیگیری شود و به بانک صادر کننده و وپرکس کارت ارتباطی ندارد.
 46. تغییر رمز کارت از طریق ATM های کشورهای خارجی صورت می گیرد.
 47. انتقال وجه بین دو کارت از وپرکس کارت امکان پذیر است.
 48. هزینه شارژاینترنتی ۳ درصد بیشتر از نرخ روز اسکناس +۱۰ دلار می باشد.
 49. من می پذیرم که وپرکس کارت در صورت بروز هر یک از موارد زیر هیچ مسئولیتی نخواهد داشت:
 50. عدم امکان استفاده از کارت خریداری شده به صورت حضوری (با استفاده از دستگاهPOS ، خرید آنلاین، تلفنی یا فرم کاغذی)
 51.  کسر شدن هر مبلغی از کارت یا هر کارمزد اضافی در هنگام انجام تراکنش ها
 52. هر گونه تغییر در محدودیت ها یا شرایط استفاده از کارت.
 53. در صورت بوجود آمدن هریک از مشکات ذکر شده در بند بالا وپرکس کارت هیچ مسئولیتی در قبال حل آن ندارد و تمام مسئولیت آن متوجه دارنده کارت یا شارژ می باشد و خریدار امکان درخواست معادل ریالی آن از وپرکس کارت ر ا نخواهد داشت.