کاربران از طریق PayPal می‌توانند وجه مورد نظر خود را به حساب‌های دیگران منتقل کنند، از طریق پرداخت با پی پال از فروشگاه اینترنتی خرید خود را انجام بدهند یا به بنگاه‌های خیریه کمک مالی کرده و کمک‌های مالی دیگران را دریافت کنند.

خدمات این کمپانی از طریق اپلیکیشن موبایل پی پال، به صورت آنلاین در وب‌سایت و همچنین در فروشگاه‌های Google Play و App Store قابل دانلود است. همچنین PayPal خدمات ویژه پرداخت لمسی را در فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های پذیرنده راه‌اندازی کرده است، که کاربر تنها از طریق لمس اپلیکیشن در تلفن همراه خود قادر به پرداخت وجه است.

PayPal-Visa

 

مدل تجاری پی پال

موفقیت تجاری PayPal توسط مدیران آن این‌گونه توصیف می‌شود که سیاست پی پال در ۳ مرحله اصلی بنیان نهاده شده است. این سه مرحله عبارتند از:

- ایجاد PayPal بر بستر eBay و ارائه خدمات به کاربران داخلی آن

- گسترش PayPal به کاربران و سایت‌های خارجی و بین‌المللی eBay

- گسترش خدمات پی پال در خارج از eBay

* مرحله اول مدل تجاری پی پال

آموزش افتتاح حساب پی پال

در مرحله اول پی پال خدمات خود را به کاربران وب‌سایت eBay ارائه داد. به دلیل اینکه بسیاری از فروشندگان این وب‌سایت افراد شخصی یا فروشگاه‌های بسیار کوچک بودند. کوچک بودن کسب و کارهایی که از ابتدا با پی پال کار می‌کردند باعث می‌شد که آن‌ها امکان تهیه درگاه پرداخت به صورت مستقل نداشته باشند، به همین دلیل ارائه چنین خدماتی از طرف پی پال بسیار مورد توجه قرار گرفت. از سوی دیگر خریداران هم به دلیل اینکه به راحتی می‌توانستند سایر حساب‌های خود را به پی پال متصل کرده و پرداخت خود را به آسانی انجام دهند، از این خدمات استقبال کردند. با گذر از این مرحله کم کم افراد می‌دانستند پی پال چیست و آرام آرام افراد بیشتری برای افتتاح حساب پی پال اقدام کردند.

* مرحله دوم مدل تجاری پی پال

تا سال ۲۰۰۰ درآمد پی پال بر مبنای دریافت کارمزد به ازای هر تراکنش مالی بود. از آنجایی که بسیاری از خریدها توسط کارت اعتباری و به صورت اقساطی انجام می‌شد، در نتیجه مبلغ تراکنش‌ها پایین بود و با احتساب درصد کارمزد پی پال، میزان سود پی پال بسیار ناچیز بود. این کمپانی برای حل مشکل، تلاش خود را روی ارائه خدمات متمایز به کاربران خود متمرکز کرد. به عنوان مثال، یکی از این خدمات محافظت از حساب کاربری فروشندگانی بود که سیاست بازگشت وجه را پذیرفته باشند.

*  مرحله سوم مدل تجاری پی پال

حالا که PayPal موفقیت خود در ارائه خدمات را به کاربران eBay در سراسر جهان اثبات کرده بود، نوبت به گسترش خدمات در خارج از بستر eBay رسیده بود. این سیاست گسترش، از نیمه دوم سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد. برخی از اقداماتی که پی پال در همین راستا انجام داد، عبارتند از:

- کاهش کارمزد انتقال وجه برای مبالغ بالا، از ۲/۲ درصد به ۱/۹ درصد

- کاهش کارمزد برای خریدهای خرد مانند خرید آهنگ و یا آلبوم خوانندگان از طریق اینترنت

- اپلیکشن موبایل پی پال با امکان انتقال وجه از طریق ارسال پیامک متنی

قسمت سوم این مقاله را در شماره بعد خواهید خواند....

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.