برخی از اختراعات با گذشت زمان، امروزه دیگر کاربردی در زندگی انسان ندارند، هر چند در گذشته به عنوان اختراعات کارآمد به کمک بشر آمده اند.

تا سال 2020 دیگر برخی از اختراعات بشر، کاربردی نخواهند داشت و به طور کل از زندگی انسان حذف خواهند شد. به طور مثال، می توان به مجله های چاپی، دستگاه فکس یا حتی دوربین های دیجیتال اشاره کرد.

با رشد فناوری های ارتباطی و فضای مجازی در عصر سرعت که همه اخبار در لحظه در اختیار کاربران قرار دارد، دیگر کسی روزنامه کاغذی نمی خرد و همه سر در گوشی های هوشمند خود در لحظه اخبار را می خوانند.

ستگاه های تلفن عمومی امروزه هم فقط در اماکن خاص مورداستفاده دارد و در آینده نه چندان دور هم به طور کامل از چرخه تولید خارج خواهند شد. روزگاری مردم شهر و روستا در صف می ایستادند تا با اقصی نقاط شهر و کشور و یا جهان تماس صوتی از طریق این باجه ها برقرار کنند و لذت شنیدن صدای بستگان و خانواده هاشان را لمس کنند.

وقتی موبایل هایِ همیشه در دسترس، دوربین های باکیفیتی دارند، چرا باید وسیله ای اضافه تر با خود به این طرف و آن طرف حمل کرد؟ مگر شما بخواهید عکاسی حرفه ای داشته باشید و لنزهای فعلی تلفن همراه تان هنوز نتوانند دستی زوم لازم را انجام دهند هر چند شرکت های تولید موبایل با ابزارهای جدید جانبی خود در تلاشند این نقص عکاسی حرفه ای را هم مرتفع نمایند.

با وجود سیستم ذخیره ابری، فلش ها نیز در آینده به خاطره ها خواهند پیوست شاید اینگونه دسترسی شما به اطلاعات فرای تصور شود هر جا که نیاز به محتوای شخصی خود دارید در دسترس تان باشد ولی مخفی کاری و پنهان داشتن اسرار سخت تر شود.

در حال حاضر هم تقریبا هیچ اثری از نقشه های کاغذی دیده نمی شود، اما تا سال ۲۰۲۰ بدون شک اصلا وجود نخواهند داشت. ابزار روی تلفن همراه و خودروها دیگر نقشه خواندن و جستجوی آدرس و مسیر به راحتی نگاه کردن به تلویزیون و تغییر کانال های آن شده است.

با وجود فیس‌آی‌دی و حسگرهای تشخیص اثر انگشت و موارد مشابه، دیگر نیازی به تایپ رمز عبور در آینده وجود نخواهد داشت هر چند همچنان مراکز امنیتی و محیط های کاری باید این فناوری را نگهدارند اما مصرف روزمره آن به شدت کاسته خواهد شد.

در آینده دیگر هیچ کلید فیزیکی ای را روی موبایل ها شاهد نخواهیم بود این امر امروز به شدت از طرف توسعه دهندگان و تولید کنندگان تلفن همراه در دستور کار است. تا ما را از لذت فشردن دکمه ها محروم کرده و فقط لمس صفحات را داشته باشیم.

در حال حاضر هم این ساعت ها فقط جنبه تزئینی دارند روزگاری صدای زنگ های بلند و مستمر این ساعت های شماته ای صبح را نوید می دادند.

همان طور که از دوره چاپار  و تلگراف انسان ها به عصر ارتباطات دور رسیده اند امروز به دوره ای پا نهاده ایم که دنیا را دهکده کوچک ارتباطی نموده است و فاصله زمانی و مکانی را در نوردیده است و باید ابزاری را که روزی کارآمد و محبوب بود برای تجدید خاطره به موزه ها بسپاریم.

 

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.