مبادله‌ مالی راحت، سریع و امن بین گیرنده و فرستنده یکی از چالش‌های جدی بین شرکت‌های مختلف در تمام دنیاست؛ به‌خصوص وقتی نرخ مالیات‌ها بالا می‌رود، ‌زمان انتقال پول بیشتر از حد انتظار به درازا می‌کشد و همه شرکت‌ها دنبال یک راه جایگزین می‌گردند. ارزهای مجازی به هیچ بانک مرکزی، کشور یا سیستمی وابسته نیستند.هرکس مقداری پول از طریق این سیستم - با روش‌های مختلفی که ساده‌ترین‌شان بازی کردن است - به‌دست می‌آورد و از طریق یک اپلیکیشن امن می‌تواند با کس دیگری که از همین سیستم استفاده می‌کند، «یک واحد ارزشمند» را رد و بدل کند. این سیستم جدید در زمان صرفه‌جویی می‌کند، هزینه تبادل ارز را از بین می‌برد و در آن واحد در کل دنیا قابل استفاده است. در عین حال، ‌برخلاف پول‌های فلزی و کاغذی مشکل حمل‌ونقل یا فرسودگی ندارد. بنا به ادعای چند سایت اقتصادی، ارزش این واحد پولی را نسبت عرضه و تقاضا مدیریت می‌کند و مسائلی مثل جنگ، بالا و پایین رفتن قیمت نفت، طلا و... لزوما تأثیری روی آن ندارد. این سیستم امنیت بالایی هم دارد و مشخصات گیرنده و فرستنده در آن قابل ردیابی و هک کردن نیست.

هرچند بیت‌کوین هنوز عملا توسط هیچ سیستم بانکی و دولتی‌ای در دنیا به رسمیت شناخته نمی‌شود اما چند کشور، ازجمله ونزوئلا، چین و روسیه مدتی است وعده داده‌اند یک سیستم مالی مشابه بیت‌کوین در کشورشان راه‌‌اندازی خواهند کرد. هرکدام‌شان دلیل ویژه‌ خودشان را برای راه‌اندازی این سیستم جدید تبادل مالی بین قاره‌ای درنظر گرفته‌اند. چین کاهش بهای تمام‌شده تولید اسکناس، روسیه افزایش صادرات و ونزوئلا دور زدن تحریم‌های آمریکا را دلیل عمده‌ ساخت این واحد پولی دیجیتال عنوان کرده‌اند. استارتاپ‌ها و کشورهای کوچک جزو بزرگ‌ترین گروه‌هایی هستند که فعلا از واحدهای پول مجازی استفاده می‌کنند. کم کردن تشریفات قانونی و حذف مالیات در کنار سرعت تبادل مالی هرچند برای تمام شرکت‌های دنیا یک جذبه‌ تمام‌عیار به‌نظر می‌رسد اما به‌خاطر شبهه‌ غیرقانونی بودن استفاده از بیت‌کوین و حمایت نکردن سیستم مالی رایج کشورها از این سیستم مالی، عملا برای دست زدن به این ریسک تمایلی نشان نمی‌دهند.

روی سیاه دیگر سکه دیجیتال

سرعت و دقت واحد پولی دیجیتال باعث شده تا از این سیستم سوءاستفاده‌هایی هم بشود. باج‌خواهی، کلاهبرداری و خرید و فروش‌های مخفی با استفاده از انواع واحد پول‌های دیجیتال - به‌خصوص بیت‌کوین - رشدی بی‌سابقه داشته است. اخیرا که یک هکر کمپانی فیلمسازی HBO، سازنده سریال «بازی تاج و تخت» را هک کرده بود، 6 میلیون دلار باج درخواست کرده بود اما برای اطمینان از دریافت پول، خواسته بود تا تمام آن را به‌حساب «بیت‌کوین»‌ حواله کنند. سایت‌های زیادی هم در طول چند سال اخیر به‌وجود آمده‌اند که با وعده «فروش بیت کوین»‌ چند برابر پول واقعی از کاربران گرفته و چند واحد بیت‌کوین در اختیارشان می‌گذارند. برخی دیگر از کلاهبرداران نیز همان چند واحد پولی را از کاربرها دریغ کرده و غیب می‌شوند. گروه تروریستی داعش نیز با همین روش نفت‌های عراق را به مشتری‌هایش در کشورهای مختلف می‌فروخت چون حساب بیت‌کوین مخفی است نمی‌توان نام، نشانی، ملیت و مکان گیرنده یا فرستنده را مشخص کرد. با این حساب کوچک‌ترین ردپایی وجود ندارد.

 

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.