طبق اخبار رسانه‌های محلی در امارات متحده عربی، مقامات محلی در دبی به طور رسمی ارز رمزپایه مخصوص به خود به نام emCash را عرضه کرده‌اند. ارز رمزپایه دبی می‌تواند برای پرداخت‌های دولتی و غیر دولتی استفاده شود.

طبق گفته علی ابراهیم (Ali Ibrahim) ، معاون اقتصادی دبی، این توکن می‌تواند به عنوان یک ارز قانونی برای بسیاری از خدمات دولتی و غیر دولتی قرار گیرد. ارز رمزپایه دبی می‌تواند برای پرداخت هزینه کافه و رستوران گرفته تا شهریه مدرسه کودکان، هزینه خدمات منزل و نقل و انتقال پول مورد استفاده قرار بگیرد.

انعطاف‌پذیری و راحتی استفاده از ارزهای رمزپایه باعث می‌شود یک باز برد-برد برای دبی و دنیای ارزهای رمزپایه و دیجیتال محسوب شود. دولت امارات به شدت طرفدار تکنولوژی بلاک چین است و به آن به عنوان یک پارادایم جدید در تغییر فناوری نگاه می‌کند و قصد دارد به فکر تصویب آن در آینده باشد. طبق گفته آقای ابراهیم:محیط بسیار پویا و تمایل زیاد برای پیاده‌سازی تکنولوژی‌های نوآورانه، دبی را به شهری عالی برای کسب و کار تبدیل می‌کند. ما اساسا به دنبال ایجاد یک اکوسیستم اقتصادی جدید هستیم و این پروژه به خوبی بلندپروازی ما را نشان می‌دهد. استفاده از تکنولوژی بلاک چین موجب می‌شود تراکنش‌های مالی ارزان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر انجام شود. این امر نشان‌دهنده مزیت بزرگ استفاده از این تکنولوژی برای دولت‌ها، کسب و کارها و مشتریان است.

مقامات دبی تاکید دارند استفاده از رمزپایه و تکنولوژی بلاک چین به دلیل تقاضای در لحظه (Real-Time Demand) می‌تواند موجب کاهش سواستفاده‌های مالی و تورم شود.

تکنولوژی بلاک چین، به عنوان یک سیستم تراکنش‌های مالی برای انواع مختلفی از خدمات به صورت گسترده در دبی مورد استفاده قرار گرفته است. دبی به دنبال تبدیل شدن به یک مرکز فین تک در شرق جهان است و به‌تازگی قراردادهایی را امضا کرده است تا امکان فروش کامل ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین را فراهم کند. پیش از این کشورهای ژاپن و سوئد هم ارزهای رمزپایه مخصوص به خود را با نام‌های J-coin و e-Korna را عرضه کرده بودند.

امین بینایی

 

 

 

 

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.