eBay یک فروشگاه حراج آنلاین است که به اشخاص اجازه می دهد محصولات خود را خرید و فروش کنند. درکل استفاده از این سایت ها رایگان است و هزینه ای در برندارد. اما درصورتی که بخواهید ویژگی های بیشتری، علاوه بر قیمت محصول و میزان تخفیف آن در سایت درج کنید، بایستی هزینه آنرا بپردازید.

پیر امیدیار (متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۶۷)، بنیان‌گذار ایرانی‌تبار متولد فرانسه وب سایت ای‌بی، شرکت eBay را در سال ۱۹۹۵ میلادی کاملاً به صورت اتفاقی تأسیس کرد. بر اساس گزارش‌ها این وب سایت در ابتدا یک صفحه اینترنتی ساده بود و با حراج یک دستگاه فتوکپی به صورت آنلاین کار خود را آغاز نمود و خوشبختانه خریدار هم برای آن پیدا شد. وقتی به خریدار اعلام کرد که دستگاه شکسته است، فرد خریدار اظهار داشت که من یک کلکسیونر فتوکپی‌های شکسته هستم. این زمانی بود که امیدیار متوجه شد که هر چیزی امکان‌پذیر است.

امیدیار با دریافت مبلغ ناچیزی بین ۲۵ سنت تا دو دلار به فروشندگان اجازه داد که اجناس خود را برای شرکت در حراج در سایت eBay معرفی کنند. همچنین درصدی از خریدوفروشها به او می‌رسید و به این ترتیب eBay موجب شد که فروشندگان و خریداران با هم به راحتی به خرید و فروش بپردازند.

جفری اسکول به عنوان اولین کارمند این شرکت در اوایل سال ۱۹۹۶ در این شرکت استخدام شد. در اوایل امیدیار سعی کرد دامنه اینترنتی «echobay.com» را برای سایت حراجی خود انتخاب نماید ولی به علت ثبت این نام توسط شرکت دیگری، دامنه «ebay.com» را انتخاب نمود. در سال ۱۹۹۷ سود این شرکت به رقمی معادل ۶٬۷۰۰٬۰۰۰ دلار رسید.

در سپتامبر ۲۰۱۲ لوگوی جدید این شرکت معرفی شد و از تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۲ بر روی وب سایت این شرکت به نمایش گذاشته شد.

شرکت eBay در سال ۲۰۰۵ میلادی، سرویس گفتگو و ویدئوکنفرانس آنلاین اسکایپ را به بهای ۳/۱ میلیارد دلار خرید و ۴ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۰۹ میلادی، دو سوم سهام آن را به گروه سرمایه‌گذاری Silver Lake  در کانادا واگذار کرد.

همچنین زمزمه‌هایی از خرید سایت تجارت الکترونیک Etsy توسط ebay به گوش می‌رسد.

اول تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید بفروشید!!!

هرکسی که مایل به شروع یک کسب وکار است باید بداند محصولش چه ویژگی هایی دارد. آیا در حال حاضر یا در طول زمان، مشتریان حاضر به خرید این محصول هستند؟!

همانطور که برای راه های فروش محصول خود فکر می کنید، هزینه های حمل و نقل و بسته بندی محصولات  را نیز فراموش نکنید. برای مثال اگر محصول شما شکستنی است، باید هزینه ی فوق العاده ای برای بسته بندی آن درنظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که شما می توانید هرچیزی را به خوبی بفروشید. پس سریعا لیستی از چیزهایی که تصور می کنید قادر به فروش آن نیستید یا برای فروش آن محدودیت دارید، در این کسب و کار به فروش می رسد…

یک نقطه شروع خوب…

اگر شما به آنچه می خواهید بفروشید، مطمئن نیستید، یک ایده خوب آن چیزی است که شما شدیدا به آن علاقه دارید. مثلا یک سرگرمی خاص، یک دوربین عکاسی و …

انتخاب چیزی که به آن علاقه دارید، گزینه خوبی برای شروع است. هرچه بیشتر ویژگی های یک محصول را بدانید،  بازار مصرف کنندگان آنرا بهتر خواهید شناخت…

محصولات محبوب eBay:

eBay  بخش بزرگی در سایت خود به نام  “What to sell” دارد. در این بخش محبوب ترین کالاهای الکترونیک ،مد روز و کلکسیون ها بصورت دسته بندی شده معرفی شده اند.

برای مثال، محصولات محبوب  الکترونیکی  در سال ۲۰۱۵ عبارتند از:

- لپ تاپ

- بازی ها

- تلویزیون

- دوربین های GoPro

- تقویت کننده ها

- آی پدها

- سیستم های ناوبری GPS

- دوربین های دیجیتال

 

برای مثال، محصولات محبوب مدروز در سال ۲۰۱۵ عبارتند از:

- پوشاک مردانه

- کیف های دستی

- لباس های عروسی

- کفش

- کوله پشتی

- لباس های زنانه

- روپوش های مخصوص

برای مثال، محصولات محبوب کلکسیون در سال ۲۰۱۵ عبارتند از:

- اتومبیل های RC

- عروسک ها

- مجموعه لوگوها

- مجموعه تصاویر چهره های عمل شده

- مجموعه بازی های موبایلی

- مجموعه تمبرها

-  مجموعه کارت های تجاری

بر طبق قانون eBay حراج مواد غذایی در این سایت ممنوع است.

در تحلیلی که جیمز کاک مک (James Cakmak) منتشر کرده است، اشاره کرده است که ممکن است eBay همچنان رشد خود را داشته باشد، اما می‌تواند کمک‌هایی از خارج را نیز در نظر بگیرد. یکی از فرصت‌هایی که می‌تواند محقق شود، بازار فروش آنلاین صنایع دستی Etsy است. دو شرکت ترکیب شده می‌توانند دنباله وسیع‌تری از کالاها را در برخواهد گرفت و باعث خواهد شد که بهتر بتواند با آمازون رقابت کند. چرا که فلسفه اصلی آمازون گسترش انتخاب‌هاست.

 

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.