نوعی واحد پول جهانی است که در مبادلات مالی اینترنتی کاربرد دارد که از سال ۲۰۰۹ آغاز به فعالیت کرده است.

 

تراکنش‌های مالی با استفاده از بیت‌کوین بدون مداخله انسان و بانک‌ها انجام می‌شوند، درنتیجه تراکنش‌ها هیچ هزینه کارمزدی ندارند و برای انجام آنها به نام واقعی نیز نیازی نخواهد بود. امروزه تعداد تاجران و سازمان‌هایی که این واحد پولی را پذیرفته‌اند بیشتر شده‌است و می‌توان در ازای بیت‌کوین خدمات آنلاین فراوانی را دریافت کرد،‌از خرید میزبان وب گرفته تا پیتزا .

بیت کوین امکان پرداخت‌های بسیار کم هزینه را فراهم می‌کند. شبکه بیت کوین سیستم کنترل کننده متمرکز ندارد و توسط هیچ سازمان، مؤسسه و یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود. زمان متوسط تأیید هر انتقال بیت‌کوین، تقریباً ده دقیقه است. انتقال پول از یک نقطه به نقطه دیگر در تمام شبکه اطلاع‌رسانی شده و تمام نقاط از آن آگاه خواهند شد.

قبل از ابداع بیت کوین، سیستم‌های مالی آنلاین برای امنیت به یک سیستم کنترل کننده مرکزی احتیاج داشتند. ساتوشی ناکاموتو با ابداع یک شیوه اثبات کار در شبکه همتا به همتا، راهی جایگزین پیشنهاد کرد. بیت کوین پروژه‌ای نسبتاً جدید و به شدت تحت توسعه است. به همین دلیل توسعه دهندگان آن به کاربران توصیه می‌کنند که به آن به عنوان یک نرم‌افزار آزمایشی نگاه کنند.

  • چرا بیت‌کوین؟

می‌توان از بیت‌کوین برای خرید و فروش آنلاین و به صورت ناشناس استفاده کرد. علاوه بر این پرداخت‌های بین‌المللی از آنجایی که بیت‌کوین‌ها به هیچ کشوری وابسته نبوده و تحت هیچ مقرراتی نیستند، سریعتر عملی می‌شوند. کسب و کارهای کوچک بیشترین علاقه را به این واحد پولی دارند زیرا نیازی به پرداخت هزینه‌های کارت اعتباری نخواهند داشت.

برخی افراد نیز تنها با هدف سرمایه‌گذاری بیت‌کوین می‌خرند به امید آنکه ارزش آن روزی افزایش پیدا کند، اگرچه امروز ارزش این پول مجازی با افزایش چشمگیری مواجه شده‌است: در 22 ماه می سال 2010 مردی به نام لازو هانیچ اولین تراکنش مالی در جهان حقیقی را با کمک بیت‌کوین‌هایش انجام داد و دو پیتزا را به قیمت 10 هزار بیت‌کوین خریداری کرد. در عرض پنج روز ارزش بیت‌کوین هزار درصد افزایش پیدا کرد و از 0.008 دلار به 0.08 دلار رسید و امروز این مبلغ برابر 20 میلیون دلار شده‌است.

  • خرید و فروش

فروشگاه‌های متعددی وجود دارند که به افراد اجازه می‌دهند با استفاده از ارز‌های مختلف بیت‌کوین خرید و فروش کنند که مشهورترین آنها Mt.Gox نام دارد. معدن‌کاوی اصطلاحی است که از آن برای به دست آوردن بیت‌کوین‌ها استفاده می‌شود. در این شیوه افراد با حل کردن معماهای پیچیده ریاضیاتی بیت‌کوین جایزه می‌گیرند و درحال حاضر جایزه هر برنده 20 بیت‌کوین است.

بیت‌کوین‌ها درون کیف پولی الکترونیکی درون رایانه فرد یا در فضای ابر ذخیره می‌شوند. این کیف پول‌ها نوعی حساب بانکی مجازی به شمار می‌روند که به کاربران اجازه می‌دهند بیت‌کوین‌ها را ارسال یا دریافت کنند، برای خرید کالا پرداخت انجام دهند و یا آنها را پس‌انداز کنند.  از آنجایی که هویت خریدار یا فروشنده را نمی‌توان از طریق تراکنش‌های بیت‌کوینی ردیابی کرد، این واحد پولی در میان خلافکاران و قاچاقچیان مواد مخدر نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

ارسال نظر

این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر درصد خریداران از آن استفاده می کنند

اولین قدم برای اخذ ویزای تمامی کشور ها ، تعیین وقت سفارت آن کشور جهت مصاحبه می باشد.

ویزا کارت ها میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه خرید های اینترنتی شما باشد.